Eva - český výrobce od roku 1995

Vše o antibakteriálních rouškách

Milí klienti,

v tomto článku najdete aktuální informace ohledně termínů dodání a aktuálního stavu šití roušek. Dole pak odpovědi na nejčastější otázky.

Jsme malá rodinná firmička a nikdy jsme nezažili takový nápor objednávek. Proto se předem omlouváme, že neodpovídáme na dotazy (stovky denně), nepřijímáme předobjednávky (tisíce denně) a neudělujeme výjimky (tisíce denně). Eshop vyřizuje jedna osoba, která se maximálně soustředí na to, aby stávající objednávky odcházely co nejrychleji a všechno odpovídání by jí znemožnilo fungovat a vyřizovat. Prosíme, nebuďte na nás zlí, že nemáme roušek nazbyt - vždyť je nemá nikdo. Aktuální informace sledujte zde.

Momentálně se nám podařilo největší nápor objednávek zvládnout a proto pomaličku zase začneme pravidelněji doskladňovat. Problém je, že nano látka začíná být také nedostatkovým zbožím, které dostáváme jen po troškách. Pokud zrovna není nano, šijeme aspoň bavlněné. Sledujte proto eshop. 


Objednávky vyřizujeme až po zaplacení a připsání částky na účet. Vracely se nám nevyzvednuté dobírky což zvyšuje naše náklady a zdržují cestu roušek k lidem, kteří o ně mají opravdu zájem. Jakmile nápor pomine, k dobírkám se opět vrátíme.

  • Úterní objednávky vyřizujeme ve středu a odesíláme ve čtvrtek ráno.
  • Středeční objednávky ve čtvrtek s odesláním v pátek (část jsme stihli vyřídit už ve středu).
  • Část čtvrtečních jsme odeslali v pátek, kde nestihla dojít platba, tam budeme odesílat až v pondělí,
  • Páteční a víkendové objednávky vyřizujeme průběžně během víkendu a odesíláme v pondělí ráno.

Pokud Vám přišel email že Vaše objednávka byla vyřízena, znamená to, že ji máme zabalenou a připravenou k odevzdání dopravci, což provádíme následující den ráno. Nicméně i ze strany dopravců nám vznikají prodlevy, neboť jsou rovněž přetížení a podatelny mají zavřené. Občas přijedou pro balíčky a nemají je kam dát, tak se vracejí později apod. Proto prosíme o strpení, pokud Vás dopravce okamžitě neinformuje o převzetí zboží.
Během převzetí zásilky si zkontrolujte počet kusů ještě před dopravcem. Na pozdější reklamace ohledně počtu kusů nebereme ohled kvůli spekulantům.

Na úkor jednotlivců upřednostňujeme objednávky od lékařů a zdravotníků, jsou v první linii a vděčíme jim za mnohé. Bohužel, vláda slibuje ale roušky ani respirátory jim stále nedodává v dostatečném množství. Děkujeme za pochopení.

Nejčastější otázky

  • Dětské roušky (zatím) nešijeme a ani neuděláme výjimku - nemáme čas na vytváření nového střihu. Nestíháme dva typy, které máme. Dámské roušky mají veselé vzory vhodné i pro děti, tak si je můžete individuálně přizpůsobit (stáhnout gumičky na uši apod.). Pro miminka a batolata budou velké.
  • Objednávky přes formulář "dotaz k produktu" opravdu nepřijmeme. Pokud je produkt vyprodán, pak je prostě bohužel vyprodán.
  • Pokud jste ordinace, poliklinika, zdravotník, lékář, napište nám email a zaregistrujte se na stránkách pod Ičem. Jakmile roušky budou, vyřídíme Vás přednostně.

Další informace k roušce

Rouška s antibakteriální membránou  nanoAg® vyrobenou v České republice. Druhá vrstva je z bavlny. Speciálně tvarovaná, díky gumičkám za uši dobře drží a nepadá. Znovupoužitelná - stačí vyprat a lze znovu použít. Látka nano vydrží až 900 vyprání (30°). Baleno pro 2 kusech - jedno balení je doporučeno pro 1 osobu (ať může roušky střídat). 

Z hygienických důvodu roušky nevyměňujeme!

Rouška chrání před bakteriemi, ne viry. I když Před těmi Vás ochrání pouze respirátor vyšší třídy. V dnešní době se vyrojila spousta podvodníků, kteří tvrdí něco jiného. Ochrání Vás ale před kapénkami, na kterých viry cestují.
Roušky zamezují šíření nemocí dále a proto jsou v dnešní době tak důležité. Snižují také riziko nakažení, ale neochrání 100% (vzduch u roušek proudí také volnými prostory kolem obličeje a vir je tak malý, že může projít naskrz). Ve zkratce - chraňte druhé a částečně i sebe: noste roušku. Chraňte sebe: noste respirátor. Velmi účinná je ve smogových situacích a v znečištěném prostředí.

  • Antibakteriální efekt: Stříbro je účinné a bezpečné antibiotikum. Částice stříbra o velikosti desítek nanometrů ovlivňují metabolismus buněčného systému bakterií, potlačují jejich dýchání a tím i přežívání. Výrobek tím získává antiseptické a dezodorační (protizápachové) účinky vyplývající z potlačení růstu bakterií a plísní. 
  • Fresh efekt: Vyrobené polyesterové mikrovlákno má na povrchu podélné drážky. Pomocí těchto drážek dochází k odvádění vlhkosti od pokožky na povrch výrobku, kde se vlhkost odpařuje

Nano látku výrobce doporučuje prát na 30°, viry po několika hodinách na slunci umírají (doporučujeme zjistit si informace o životnosti viru). Vyšší teploty látku rychleji opotřebují, pokud je chcete vyvařovat, je to na Vás.

Barvy

Vyrábíme bez loga v různých barvách: decentní jednobarevné (modrá, růžová, žlutá, bílá, šedá), veselé (puntíky, mašličky, květinky, dětské (ovečky apod.), pánské (o něco větší, šedé, modré, káro). Do poznámky uveďte pro koho rouška je a jakou barvu preferujete. Dokud bude na výběr, budeme se řídit Vašim přáním.